skip to Main Content

TOHUM & MAHSUL KORUMA

1 740887115
1 740887115
Tohum1 144502726
Depo1 80479870

TOHUM VE MAHSUL KORUMA

Bitkisel üretim oldukça uzmanlaşma ve yoğun faaliyet gerektiren bir alan haline gelmiştir. Daha iyi kalite için sürekli artan talep karşısında, sebze üreticileri ve bitki yetiştiricileri temel materyalden daha iyi bir kalite beklemektedir.

Belirli tohum şekilleri ve tohum kalitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için gelen talepler, bitkilerin daha iyi şekilde ve gerekli sayıda çimlenmesi için, son zamanlarda büyük bir artış göstermiştir.Tohum, doğal bir üründür. Sıklıkla değişen çevresel koşullar ise nihai sonuçları büyük oranda etkilemektedir.

Yüksek verim almak amacıyla yapılan bitki koruma yalnızca tarlada başlayıp tarlada biten bir süreç değildir.Hasat edildikten sonra depolanan mahsulün de depolanmış tarım zararlılarına karşı korunması bir gereksinimdir. Depo zararlılarına karşı günümüzde yaygın olarak havalandırma(kontrollü atmosfer) ve fumigasyon (gaz yöntemleri) ile koruma yapılmaktadır.

FUMİGASYON (GAZ İLAÇLAMA)

Uygulamayla birlikte yalnızca ortamda bulunan zararlılar ölür.Ani etkili bir uygulama yöntemi olduğu için sonradan olabilecek bulaşmalara karşı etkili değildir. Fumigasyon uygulamaları yalnızca lisanslı operatörler tarafından yapılmak zorundadır.

HAVALANDIRMA (KOTROLLÜ ATMOSFER)

Depolanmış tahıl zararlıları ortam sıcaklığı 8 derece santigrad  altına düştüğünde gelişemezler, ancak ölmezler de.Havalandırmanın durmasıyla ortam sıcaklığı normale döner ve zararlı populasyonu hızla artmaya başlar.

SPREY UYGULAMALAR

EC formülasyonunda tahıl zararlılarına karşı depo yüzeyine uygulanabilen hem ani hem de kalıcı etkiye sahip insektisitler vardır. Aktif madde zararlıya temas ettikten sonra canlının dış iskeletinden geçerek vücuda alınır.zararlıların sinir hücrelerinde sodyum kanallarında etkilidir.

BİZE ULAŞIN
444 5 125
DETAYLI BİLGİLER
İLETİŞİM
DSC 4315

Mehmet SEYHAN

Gıda Mühendisi

0542 251 50 53

Back To Top